Ścieżka sensoryczna dla dzieci ze spektrum autyzmu (i nie tylko)
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 13:0014:00
Sala: 52
Prowadzący szkolenie: dr Anna Borzęcka

Adresaci:

Wszyscy zainteresowani tematyką

Tematyka szkolenia:

Celem ścieżki sensorycznej jest wspomaganie rozwoju zmysłów poprzez dostarczanie dziecku różnorodnych bodźców oraz kształtowanie właściwej reakcji na dotyk.

Prowadzący szkolenie:

dr Anna Borzęcka: doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, pedagog opiekuńczo- wychowawczy, adiunkt naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Absolwentka studiów podyplomowych: Oligofrenopedagogika - Uniwersytet Śląski filia w Cieszynie; Psychopedagogika autyzmu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, np.: Terapia dźwiękiem przy użyciu mis terapeutycznych według metody Petera Hess'a - I i II stopień; Diagnoza AACAlternatywne sposoby porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych - I i II stopień. Makaton -I stopień; Metodyka strategicznej polistymulacji; Programy aktywności M. i Ch. Knillów.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl